Haber

KORKU UYARI! Naci Görür deprem bölgelerinde başlayan tadilat çalışmaları hakkında uyardı..

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür bugün yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Kahramanmaraş sarsıntısının ardından özellikle İstanbul depremiyle ilgili ortaya attığı iddialarla adından söz ettiren Naci Görür, twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla bazı uyarılarda bulundu.

Profesör Doktor. Naci Görür, deprem bölgesindeki tadilat çalışmalarının aceleye getirilmemesi gerektiğini belirtti. Naci Görür endişelerini dile getirerek şu sözlere yer verdi;

“Bugünlerde deprem bölgesindeki yerleşim yerlerinin yenilenmesi ve canlandırılması için çalışmalar yapılıyor. Okan Tüysüz ile konuştuk ve endişelerimizi bir kez daha duyurmak istedik.

Sarsıntı şehirlerin onarım ve tadilatı sadece bir inşaat projesi değildir. Her yerleşim bölgesinin yüzey jeolojisi, yer altı jeolojisi, jeomorfolojisi, jeofiziği, sismolojisi, konumu vb. özelliklerini detaylı olarak bilecek ve yenilediğiniz bölgenin depremselliğini, aktif faylarını, çökme alanlarını, sıvılaşma alanlarını, kütle hareketlerinin olduğu yerleri bileceksiniz. oluşabilecek, sarsıcı etkinin artacağı ve sarsıntı dalgalarının bir şekilde hapsedileceği alanlar. Tahribat vb. etkilerin artacağı alanları belirleyip, inşaata başladığınız yerlerin yerleşime uygun olup olmadığına karar vermeli ve ardından tadilat ve imar çalışmalarına başlamalısınız.

Sadece deprem bölgelerinde tadilat çalışmaları yapmayalım ve 6 Şubat gibi bir afeti bölgede gelecek nesillerimize ihale etmeyelim. Sevgiler”

prof. Dr. Naci Görür, tadilat çalışmalarının aceleye getirilmemesi gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu