Teknoloji

Reels İndirme Özelliği Instagram’a Geliyor

Dünyanın en çok tanınan görsel içerik platformu. instagram TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Reels özelliğini geliştirmeye(!) devam ediyor. Instagram’ın Reels için üzerinde çalıştığı yeni bir özellik daha ortaya çıktı ancak bu özelliğin kimlere fayda sağlayacağını ve ne işe yarayacağını henüz anlayamadık.

Instagram’a haftalar önce gelen birçok özelliği ortaya çıkaran Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre Instagram, Makara görüntüleri için bir indirme seçeneği üzerinde çalışıyor Peki bu özellik nasıl kullanılacak ve kimlere fayda sağlayacak?

Reels görüntülerinin indirilmesi birkaç saniye sürecektir

Hemen yukarıda görebileceğiniz ekran görüntüsüne göre indirme seçeneği, Reels görsellerinin yanındaki üç noktaya dokunduğunuzda açılan seçenekler menüsünde olacak. Videoyu paylaşırken makaraları yükleyen kişi indirme seçeneğini açİsteyen herhangi bir ek uygulamaya veya internet sitesine ihtiyaç duymadan videoyu indirebilecek.

Peki bu özellik ne yapacak? En sevdiğiniz Reels videolarını indirip arşivinize kaydetmeyi seviyorsanız bu özelliğin sizin için oldukça faydalı olacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında söz konusu özellik sosyal medyanın en büyük sorunlarından biri. ‘İçerik çalmayı’ daha da kolaylaştıracak.İndirilebilir Reels görüntüleri başkaları tarafından hızla paylaşılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu