Haber

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan İçişleri Bakanı Soylu’ya zehir zemberek yanıt: Ülke adına güvenlik tehdidi olan bir zattır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li belediyelerle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kameralar karşısına çıkan Bakan Soylu, belediyelerdeki soruşturmalara ait olarak, “Herhangi bir siyasi partiye yönelik baskı, farklı anlayış söz konusu değildir. Burası devlettir.” dedi.

“İBB İŞE ALDIĞI 15 BİN KİŞİ İÇİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI TALEP ETMEMİŞ”

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla ilgili bilgileri paylaşan Bakan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, birinci kere işe aldığı 15 bin 125 kişi hakkında hiçbir güvenlik soruşturması talep etmemiş, kıymetlendirme komitesi oluşturmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan 1668 kişinin yahut yakınının terör örgütü irtibatı/iltisakına dair kaydı ve isimli kayıt bulunduğu belirlenmiştir. Kelam konusu 1668 kişinin terör örgütlerine nazaran dağılımı şöyledir: FETÖ/PDY 875, PKK/KCK 432, DHKP/C 143, THKP/C 66, TKP/ML 64, MLKP 33, DEAŞ 3, El Düstur 1 ve başka örgütler 51. 1668 şahıstan, incelemeye bahis olanlar ortasındaki 6’sının, PKK/KCK terör örgütü adına kırsalda silahlı faaliyet göstermiş olduğu belirlendi.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN CEVAP GECİKMEDİ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu iseİstiklal Caddesi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soylu’ya yanıt veren İmamoğlu, “İmamoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “700 terörist tespit ettik demiştir. Açılan soruşturmalarda hepsi beraat etti. Toplamda 700 terörist diyen bir bakan 0’la sonuç bulmuştur. Palavrası tescillenmiş bir insandır. 557 terörist deyip, 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakmıştır. Üstünden 1 sene geçmiştir. Ortada hiçbir şey yoktur. Hatta 2., 3. dereceden ailelerine giderek, müfettişleri her hafta buraya göndererek hareket eden bir bakandır kendisi. Müfettişlerin nasıl rahatsız olduğunu, rencide olduğunu yüzlerinden kendim görüyorum. Kederle geliyorlar.” dedi.

“GÜVENLİK TEHDİDİDİR”

İBB Başkanı açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti tarihi; lisanı palavrayla, iftirayla dolu olan bir bakanı kapkara bir leke olarak tarihine geçirmiştir. Buna sebep olanlar önlem alsınlar bir an evvel. Bu ülke ismine güvenlik tehdidi olan bir zattır. Söylediği kelam için iki sene evvel demiştim; ‘Lafa bakarım laf mı, diye adama bakarım adam mı diye…’ Bunu ispat edercesine her gün konuşan bir beşerden bahsediyor, palavrasına, iftirasına devam ediyor. Yazılar yazacağım bu savları için, eminim buna da yanıt veremeyecekler. Misyon yaptığı kurumda herkesi güç durumda bırakmaktadır. Emniyet yöneticilerine kadar…

“İÇİŞLERİ BAKANI AZ KONUŞUR”

Güvenlik sorunudur… Bir kente gelip o kentin valisini dikkate almayan, belediye lideriyle görüşmeyen bir anlayışa sahiptir. Benim bildiğim İçişleri Bakanı az konuşur, gizemlidir, bu milletin namusu, gururu ona aittir. Lakin bu o denli birisi değildir. Oturur, sakin durur, ayda bir konuşur, her gün konuşuyor! Herkese, her tweet’e karşılık veriyor. Bu türlü İçişleri Bakanı olur mu ya? Konutundan kovarlar bu adamı ya… Milletimiz inşallah bu makûs ve ahlak dışı, palavra dolu lisandan bir an evvel kurtulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu