Haber

FBI, Joe Biden’ı tehdit eden zanlıyı öldürdü

ABD Lideri Joe Biden’ı sosyal medya hesabından tehdit eden Craig Robertson’ın, Biden’ın Utah eyaletini ziyareti öncesinde Federal Soruşturma Bürosu (FBI) casusları tarafından düzenlenen bir operasyonda öldürüldüğü bildirildi. FBI, zanlının Salt Lake City’nin güneyindeki Provo kentinde casuslar tutuklama emrini yerine getirdiğinde öldürüldüğünü açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini belirten FBI, Robertson’ın kimliği hakkında detay vermedi.

Utah başsavcılığının hazırladığı iddianameye göre Robertson, Başsavcı Merrick Garland ve New York Eyaleti Başsavcısı Lettitia James’i de hedef aldı ve Biden’ı ve bu isimleri sosyal medya hesaplarından defalarca tehdit etti. Robertson, eski Başkan Donald Trump’ı seçimlerden önce sessiz kalması için bir porno yıldızına para ödemekle suçlayan Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’ı da ölümle tehdit etti.

Kamala Harris’e yönelik tehditler

70’li yaşlarının başında olan zanlı, “Biden’ın Utah’a geleceğini duydum. M24 keskin nişancı tüfeğinin tozunu temizliyorum” ifadesini paylaştı. İddianameye göre Robertson, Biden’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Başsavcısı Merrick Garland’ı tehdit etti. Tweet attı, “Bir veya iki başkanlık suikastı için doğru zaman. Önce Joe, sonra Kamala!” ifadesini verdi. İddianamede, Robertson’ın sosyal medya hesabında paylaştığı ve “Demokratları yok etmek” olarak nitelendirdiği yarı otomatik bir tüfek de dahil olmak üzere çok sayıda fotoğraf yer aldı. AP haber ajansı, soruşturmayı yürüten kaynaklardan edindiği bilgiye göre, FBI’ın operasyonu sırasında zanlının silahlı olduğunu duyurdu.

rtr, AP / HT,EC

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl erişebilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu