Haber

DEPREMDE EŞİNİ KAYBEDİN, 4 KEDİ KURTARIN

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesinde yaşayan İzzettin Parlak (66), Elbistan’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde eşi Rabia Parlak’ı (66) yıkılan evinde kaybetti. Bright, beyin sarsıntısı sonrası enkaz altında kalan 4 kedisini 4 gün sonra kurtardı. Brilliant, “Ambarı küreklemeye gittim. Eşim bana ‘Çok çalışma hastalanırsın. Sana bakamayacağız, perişan oluruz’ dedi. ‘Tamam, daha az çalışacağım’ dedim. 4 gün sonra iş makinesi getirerek kedileri kurtardım” dedi.

Elbistan’da 6 Şubat günü saat 13.24’te meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde, Göksun ilçesine bağlı Ahmetcik Mahallesi’nde oturan evli ve 8 çocuk babası İzzettin Parlak’ın evi ve ahırı yıkıldı. Bright dışarıda olduğu için kurtarılırken, eşi Rabia Parlak enkaz altında kaldı. Çevredekilerin yardımıyla enkaz altında kalan Rabia Parlak’a ulaşıldı ancak hayatını kaybettiği belirlendi. Ahırda bulunan 3 inek de enkaz altında kaldı. Rabia Parlak’ın cenazesi, Göksun Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Eşini toprağa verdikten sonra kedilerinin enkaz altında kaldığını fark eden İzzettin Parlak, çalışmaya başladı. İş makinesini getiren Brilliant, 4 kedisini kurtardı. Parlak, “Eşim deprem sırasında öğle namazını kılıyordu. Benim de ahırda biraz işim vardı. Ahırın önüne geldiğimde deprem beni bir ileri bir geri itti. Ufak bir çatlak oluştu. Bastım üzerine. ‘Aman karım öldü’ diyerek merdivenleri çıktım ve gidemedim.Çatı tamamen uçup gitti.Eşim ölmeden kurtarayım karşı tarafı dolaştım.Enkazları ellerimle aradım ama Eşimi bulamadım muhtarı aradım ‘Eşim çatı altında, onu kurtaramam’ dedim. Muhtar ve diğerleri buraya gelip ‘Karınızı böyle çıkaramayız, kepçe lazım’ dediler. “Geri geldim. Enkazdan kurtulmaya çalışırken eşimin ayağını gördüm. Gidip ‘karımı buldum’ dedim. Onların yardımıyla eşimi dışarı çıkardık ama maalesef vefat etti. sağlıklı değildi. Eşimi kaybettik” dedi.

‘KEDİMİN 4’ÜNÜ DE BULDUM’

Parlak, eşiyle son görüşmesini anlatan, “Eşim namaza durdu. Ahırı kürekle temizlemeye gittim. Eşim bana ‘Çok çalışma hasta olursun. Biz olmayız’ dedi. bize bakabilir, perişan oluruz.’ deprem oldu yıkıldı 4 kedim de enkaz altında kaldı eşimin cenazesini Göksun’a götürdük 4 gün sonra cenazesini alıp gömdük bir baktım kedi yok hayvanlarımı aradım Enkazın altında paralar var. 2 ineğim öldü ama 4 kedim sağlam buldum” dedi.

Yardımın geldiğini belirten Parlak, “Şu anda devletin verdiği çadırda kalıyorum. Artık oturacak yerim yok. Çocuklar var ama eşim gitti. Diğer çocuk da diğer. Yardım geliyor. Allah herkesten razı olsun. Gelen malzemelerle geçimimizi sağlıyoruz. Evsizim. Olmasaydı düşüncelerim azalırdı. Kalbim acıyor ama kimse bilmiyor” dedi.

hizanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu