Haber

Çin Dışişleri Bakanı Singapurlu Meslektaşı ile Pekin’de Bir Araya Geldi

Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang, Singapur Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan ile Pekin, Çin’de bir araya geldi, 20 Şubat 2023. (Fotoğraf: Yue Yuewei/Xinhua)

PEKİN, 21 Şubat (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang, Pazartesi günü Çin’in Pekin kentinde Singapurlu mevkidaşı Vivian Balakrishnan ile bir araya geldi.

Çin’in Singapur ile ikili ilişkilere ve Singapur’un bölgesel ve uluslararası meselelerdeki eşsiz rolüne büyük önem verdiğini kaydeden Qin, Çin’in iki cumhurbaşkanının vardığı önemli anlaşmaları hayata geçirmek ve ikili ilişkilerde yeni gelişmeler sağlamak için Singapur ile çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

İki ülkenin modernizasyonunun entegrasyonu ve karşılıklı teşviki için değerli fırsatlar olduğunu hatırlatan Qin, iki tarafın birbirlerinin kalkınma stratejileri arasında daha büyük sinerjiler elde etmeye çalışması, yüksek kaliteli Üretim ve Yolun ortak inşasını ilerletmesi gerektiğini söyledi. inisiyatif al ve artan işbirliğini teşvik et.

Balakrishnan, Kovid-19 pandemisinden bu yana iki tarafın birbirine yardım ettiğine ve her türlü zorluğa karşı dayanışma gösterdiğine de değindi. Balakrishnan, Singapur ile Çin arasındaki karşılıklı güvenin arttığını ve pratik iş birliğinin de sorunsuz ilerlediğini vurguladı.

Balakrishnan, iki tarafın çıkarlarının son derece entegre olduğunu ve Singapur’un Çin ile birçok alanda işbirliği beklentileriyle dolu olduğunu belirterek, Singapur’un çok taraflılığı desteklemeye ve Çin ile barış ve refahı savunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Üst düzey görüşmelerin bir sonraki aşaması için hazırlık yapacaklarını belirten iki taraf, direkt uçuşların tam olarak yeniden başlatılmasını hızlandırma konusunda mutabık kaldıklarını ve Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği ile açık ve kapsayıcı bir bölgesel işbirliği mimarisine bağlı kalacaklarını vurguladılar. merkezinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu