Haber

Almanya’da Pink Floyd solisti Roger Waters hakkında soruşturma başlatıldı

Almanya polisinin, ünlü İngiliz rock grubu Pink Floyd’un solisti Roger Waters (79) hakkında “halkı tahrik” şüphesiyle soruşturma başlattığı bildirildi.

Alman basınının Berlin polisine dayandırdığı habere göre, 79 yaşındaki Waters’ın 17-18 Mayıs tarihlerinde başkent Berlin’deki Mercedes Benz Arena’da giydiği kostümle ilgili soruşturma açıldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Waters’ın üzerinde apoletler bulunan uzun siyah bir palto, daire içinde semboller bulunan kırmızı bir kol bandı ve makineli tüfekle ateş ediyor numarası yaptığı görülüyor.

Berlin polis sözcüsü, Waters’ın sahne kıyafetinin Nazi döneminde SS subaylarının giydiği üniformaya çok benzediğini ve bu nedenle Nasyonal Sosyalizm kurbanlarının aşağılanacağına, Nazi döneminin yüceltileceğine ve dolayısıyla Nazi döneminin yüceltileceğine dair bir şüphe oluştuğunu belirtti. toplum huzuru bozulur.

Sözcü, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine polisin “halkı tahrik” şüphesiyle soruşturma başlattığını bildirdi.

Haberde, Waters’ın son zamanlarda sık sık antisemitizmle suçlandığı belirtildi.

Waters’ın 28 Mayıs’ta Frankfurt’ta vereceği konseri önce antisemitizm suçlamasıyla iptal edilmiş, ancak daha sonra mahkemenin konsere izin verdiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu