Haber

Yolu Kapatan İklim Aktivistleri, Bebeğini Hastaneye Götürmeye Çalışan Annenin Tepki Göstermesine İzin Vermedi!

İklim aktivistlerinin Londra sokaklarında düzenlediği eylem, bir annenin çaresizliğini gözler önüne serdi. Çocuğunu hastaneye götürmeye çalışan anne, aktivistlerin kapattığı yollarla karşılaştı. Ancak ne yazık ki annenin ısrarlı çabalarına ve içinde bulunduğu acil durumun ciddiyetine rağmen aktivistler yolu açmaktan taviz vermedi. Bu durum sosyal medyada tepkilerin odağı oldu!

İklim aktivistlerini duymayan kaldı mı? Amaçları iklim değişikliğine dikkat çekmek olan bu kişiler, dünyaca ünlü sanat eserlerine saldırılar düzenliyor.

Eserlerin üzerine yiyecek dökenlerden kendilerini tablolara yapıştıran bu iklim aktivistleri, dünyanın birçok yerinde yaptıkları eylemlerle ön plana çıkıyor.

Seslerini duyurmak için çeşitli eylemler düzenleyen bu aktivistlerin eylemlerinin bazen sınırları aştığını söylemek yanlış olmaz.

Sanat eserlerine, tasarımlara ve mekanlara zarar veren eylemleriyle tespit edilen aktivistler, hükümetin petrol politikasını eleştirmek için bu kez İngiltere’de eylem başlattı.

Londra’da sokakları kapatarak araçların geçişini engelleyen iklim aktivistlerinin bu eylemi tepkilerin nesnesi oldu.

Bunun nedeni, aktivistlerin, bebeğini hastaneye götürmeye çalışan anneyi arabayla geçirmesine izin verilmemesiydi.

Bir anne, trafikte metrelerce uzanan konvoyun başındaki otomobilde bulunan bebeğinin acilen hastaneye kaldırılması gerektiğini söyledi.

Ancak iklim aktivistlerinden oluşan kalabalık, annenin çaresiz davetine kulak asmadı ve geçmesine izin vermedi. Diğer sürücüler annenin durumunun aciliyetine dikkat çekerek aktivistlerden yol vermelerini istedi.

O anları buradan izleyebilirsiniz ?

Bu olayın ardından sosyal medyada tepkiler kısa sürede büyüdü. ??

Böyle bir olayla karşı karşıya kalsanız tepkiniz ne olurdu?

yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu