Teknoloji

Tek tıkla video boyutunu küçültebileceğiniz siteler

Telefonlarımız veya kameralarımızla çektiğimiz görüntüler, manzara kalitesi başta olmak üzere oldukça farklı detaylarla yüksek boyutlara sahiptir. Yüksek boyutlu görseller ise diğer insanlara aktarmada, görseli bir platforma yüklemede ve daha birçok işlemde tabi ki bize zorluk çıkarıyor. Bunun önüne geçmek imkansız gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. İçin video boyutu küçültme Hizmetlerini ücretsiz olarak sunan epeyce site var. Bu siteler sayesinde resimlerinizin boyutunu kolayca küçültebilir ve boyuttan tasarruf ettiğiniz için herhangi bir platformdan başka kişilere gönderebilirsiniz.

Örneğin, proje ödeviniz için bir resim kolajı oluşturdunuz. Tabii bunu öğretmeninize göstermeniz gerektiği için GMail veya WhatsApp gibi platformlara başvuruyorsunuz. Ancak bu iki platformda görsel ve görsel tarafta bazı sonları var. Bu limitlerin üzerinde bir belge göndermeye çalışırsanız, daha yüksek bir boyuta sahip olduğuna dair uyarılar önünüze çıkmaya başlayacaktır. Aşağıda listelediğimiz web siteleri sayesinde yüksek boyutlu resimlerinizin boyutunu çok kolay bir şekilde küçültebileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan görüntü boyutu küçültmeYapabileceğiniz sitelerimize geçelim.

Her şeyden önce, görüntü boyutu küçültme nedir?

Video boyutunu küçültme veya başka bir ad video sıkıştırma bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki resimlerin boyutunu küçültmenizi sağlayan bir işlemdir. Örneğin sunumunuz için bir görsel hazırladınız. Bu görüntünün boyutu neredeyse 500 MB. Gmail ya da WhatsApp gibi platformlardan bu görseli göndermek oldukça problemli. Bu nedenle görüntü boyutu küçültme işlemine başvurmanız gerekir. Bu işlemin ardından 500 MB büyüklüğündeki görselinizi daha küçük boyutlara indirip istediğiniz yerden gönderme imkanına sahipsiniz.

Video boyutunu küçültebileceğiniz web siteleri:

  • veed.io
  • Çevrimiçi Görüntüyü Sıkıştır
  • Video Boyutlandırıcı
  • Ücretsiz Dönüştürme

Dosyanızı ekleyin, sıkıştırın: Veed.io

İlk sitemiz, istediğiniz görüntüyü üç adımda sıkıştırmanıza izin veren Veed.io. Örneğin 6.65MB Büyük bir imajınız var. Bu görseli bu siteye yüklediğinizde görsel üzerinde küçük ayarlamalar yapabilir ve kolayca sıkıştırabilirsiniz. Görüntülerinizi Düşük, Orta ve Yüksek olmak üzere üç farklı sıkıştırmadan geçirebilir ve ihtiyacınız olan boyutu hızlıca seçebilirsiniz. Ayrıca sadece sıkıştırmakla kalmayıp görüntünüze yazı, ses veya müzik de ekleyebilir, geçiş animasyonları ile görüntüyü daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

İlk kullanmaya başladığınızda sizden montaj bilgilerinizi isteyecektir. Ancak size en uygun paneli hızlıca açacaktır. Yani daha önce hiç resim düzenlememiş olsanız bile bu panel sayesinde saniyeler içinde resminizi düzenlemeye başlayabileceksiniz. Üstelik resminizi sıkıştırdıktan sonra rastgele bir filigran veya benzeri bir şey eklemiyor. Listenin ortasında açık ara en kaliteli sitelerden biri diyebiliriz.

İstediğiniz kadar sıkıştırın: Görüntüyü Çevrimiçi Olarak Sıkıştırın

100 MB’lık bir görseliniz olduğunu düşünün. Dilerseniz bu imajı 2 MB’a çevirebilirsiniz. 50MB sürümüne düşürebilirsiniz. Üstelik tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Compress Image Online, görüntüleri hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırmanıza olanak tanır. Sitenin asıl özelliği resimleri sıkıştırmak olduğu için maalesef resim düzenleme tarafında size rastgele bir özellik sunmuyor. Sistem çok basit ve kullanımı kolaydır. Ancak ilk kez kullanıyorsanız görüntünün sıkıştırılması biraz zaman alabilir. Bu siteye 19 saniyelik 75 MB’lık bir görsel yüklediğimizde 16 MB’lık versiyonu indirmek için 12 dakika bekledik.

Herhangi bir bilginiz yoksa çok verimli bir site olabilir. Ancak görüntüleri sıkıştırmak için dakikalar hatta saniyelerle yarışıyorsanız, Compress Image Online size göre bir platform değil.

Videoyu düzenleyin, formatı değiştirin veya çözünürlüğü ayarlayın: Image Resizer

Video düzenleme siteleri temelde bire bir özellikler üzerine kuruludur. Kesin, düzenleyin, metin ekleyin veya geçiş efektleri ekleyin. Elbette bunlardan en değerlisi görüntüyü istediğiniz boyutta kaydedebilmenizdir. Bir sonraki sitemiz, resim düzenleme konusunda biraz bilgisi olan kullanıcılar içindir. İçin Video Boyutlandırıcı , görüntüyü farklı boyutlarda ve belge biçiminde kaydetmenizi sağlayarak daha fazla sıkıştırma yapmanızı sağlar. Bu nedenle, makul bir görüntü düzenleme geçmişiniz varsa, Görüntü Düzenleyici’yi kullanmanızı öneririz.

Hızlı yükleyin, sıkıştırın, indirin: Ücretsiz Dönüştürme

Görüntünün gösterilmesi yok, ayar yok, diğer platformlar gibi kafa karıştırıcı hiçbir şey yok. Kurun, sıkışmasını bekleyin, indirin. Her şey bundan ibaret. İstediğiniz görüntüyü saniyeler içinde hızla sıkıştırın Ücretsiz Dönüştürme ile oldukça kolaylaşıyor. Hızlı bir sıkıştırmaya ihtiyacınız varsa Free Convert tam size göre bir platform diyebiliriz. Her görselde ortalama %30 ile %75 arası sıkıştırma yapabilen bu platform size bir sıkıştırma tercihi sunmuyor.

Buraya 75 MB’lık bir görsel yüklediğimizde bunun 40 MB’a düşürüldüğünü gördük. Bu da bize %46 oranında bir sıkışmanın gerçekleştiğini gösteriyor. Saniyeler içinde gerçekleşen bir işleme kıyasla bunun oldukça sevindirici bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz.

Bonus: Telefondan görüntü sıkıştırma işlemi için kullanabileceğiniz uygulamalar:

  • iMovie
  • CapCut

Örneğin bir iPhone kullanıcısı olduğunuzu varsayalım. Elmalar iMovie Ayrıca programa bağlı olarak görüntünüzün boyutunu küçültebilirsiniz. Herhangi bir siteye ihtiyaç duymadan telefonunuzun başlangıç ​​uygulamaları ile görselleri sıkıştırabilir ve yine saniyeler içinde güzel sonuçlar alabilirsiniz. Android telefon kullanıyorsanız, CapCut İyi bilinen resim düzenleme programlarına başvurarak resminizin boyutunu saniyeler içinde tekrar sıkıştırmanız mümkün. Her iki uygulama da çok kolay arayüzlere sahip olduğu için hiçbir şey bilmeseniz bile görselleri hızlı bir şekilde sıkıştırabilirsiniz.

Sizin için hızlı ve kolay video boyutu küçültme İşlemleri yapabileceğiniz siteler ve prosedürler listesini sizler için derledik. Büyük boyutlu görsellerle başım dertte diyorsanız bu siteler tam size göre diyebiliriz. Özellikle öğrenci arkadaşlarımızın bu siteleri keşfettiklerinde gerçekten rahat bir nefes alacaklarını umuyoruz. Görüntü sıkıştırma işlemleriniz için hangi platformları kullanıyorsunuz? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu