Haber

Selahattin Demirtaş’tan dayanışma mesajı: Devam, devam, devam…

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sarsıntılı alanlarda dayanışmayı pekiştirdi. İktidarı eleştiren Demirtaş, “İçişleri Bakanı dahil tek bir hükümet yetkilisi bir şey yapmıyor. Garip değil mi?” terimleri kullandı.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Kamuoyunda dayanışma ruhu o kadar güçlü ki insan olan herkesin umudunu artırıyor. Ama bu durumdan rahatsız olanlar da var. Mesela ırkçılık ve kutuplaşma dışında siyaseti olmayanlar. Yani. , insanlıktan nasibini almamış olanlar.Bu dayanışma ruhu bir şekilde dağıtılmadan olmaz.Kirli siyasi ayrımlar provokasyonlara başladı.Irkçı bir soytarı sorumsuzca hedef gösteriyor, infial yaratmaya çalışıyor, İçişleri Bakanı dahil tek bir hükümet yetkilisi yok. İç mekan.

Hayır, çünkü halkta güvenlik kaygısı ve korkuları yaratarak kendi güçlerini kurtuluşun tek adresi haline getirmek istiyorlar. OHAL’in gerekçesi yoktu. Şimdi yabancı düşmanlığını körükleyerek, iç çatışmaya çevirerek OHAL’i meşrulaştırmaya çalışıyorlar.

Lütfen uyarılarıma kulak verin. Kim ne yaparsa yapsın, ne provokasyonlar yapılırsa yapılsın, bugün dayanışma ve kardeşlik ruhunu asla kaybetmesin. Yoksa iktidarlarını korumak için 5 milyon insan ölse umurlarında olmaz. Milletin başına gelen ülkeye olur. Yapmamız gereken çok kolay. Irkçı faşistlere aldanmayın, onların hezeyanlarını yaymayın. Bugün olduğu gibi, dayanışmayı her saat büyütün. 85 milyon molozun altında olduğumuzu, o acının kimliği, mezhebi olmadığını asla unutmayın.

Bizi insan kimliğimizden uzaklaştırarak kışkırtmaya ve düşmanlaştırmaya çalışanlara kim olursa olsun itibar etmeyin. Burada hep birlikte görüyoruz. Dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik ne kadar umut verici değil mi? Bu durumda acımız biraz dinecektir. Bu şanlı dayanışmaya katılan herkese bin selam olsun. Sadece bugünümüzü değil, geleceğimizi de kurtarıyoruz. Felaketten daha büyük bir felaket çıkarmaya çalışanlara inat, dayanışmaya devam, devam, devam…” (HABER MERKEZİ)

haber-dosemealti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu