Ekonomi

Ryan Reynolds’ın Desteklediği Nuvei Corporation 6,3 Milyar Dolarlık Bir İşlemle Özelleşiyor

Nuvei Corporation (NVEI), yaklaşık 6,3 milyar dolar değerindeki bir işlemle Advent International altında özel mülkiyete geçiş için anlaşmaya vardı.

Tamamen nakde dayalı bu anlaşma sonucunda Nuvei’nin yatırımcıları ellerindeki her bir hisse için 34 dolar alacaklar ki bu da Nuvei’nin hisselerinin 15 Mart 2024 tarihinde Nasdaq’ta piyasa kapanışında işlem gördüğü fiyat olan 21,76 dolara kıyasla %56’lık bir artış anlamına geliyor. Bu fiyat aynı zamanda Nuvei’nin hisselerinin son 90 gündeki işlem hacmine göre ayarlanmış ortalama işlem fiyatına göre %48’lik bir artışı yansıtıyor.

Bu anlaşmayla, özel sermaye şirketi Advent International, Philip Fayer, Novacap Management tarafından denetlenen yatırım fonları ve CDPQ dahil olmak üzere şirketin birden fazla oya sahip ana hissedarlarının onayıyla Nuvei’nin mülkiyetini satın alacak.

İşlemin tamamlanmasının ardından, Philip Fayer, Novacap ve CDPQ’nun yeni özel kuruluştaki öz sermayenin sırasıyla yaklaşık %24, %18 ve %12’sine dolaylı olarak sahip olması veya bunlar üzerinde yetki sahibi olması beklenmektedir. Fayer, yönetim ekibi tarafından desteklenen Nuvei’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevlerini sürdürecek ve Nuvei’nin merkezi Montreal’de kalmaya devam edecektir.

Fayer, “Bu anlaşma Nuvei için umut verici yeni bir aşamanın başlangıcına işaret ediyor ve bu yatırımın sunduğu önemli büyüme fırsatlarını değerlendirirken müşterilerimize ve çalışanlarımıza değer sağlamaya devam etmek için Advent ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu