Haber

Rus öğrenciler 23 Nisan’ı Mersin’de kutladı

Rus öğrenciler 23 Nisan’ı Mersin’de kutladı

MERSİN – Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Santrali’nde görev yapan Rus ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü ilkokulda 23 Nisan coşkusu yaşandı.

Rus öğrencilerin eğitim gördüğü bir ilköğretim okulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlik düzenlendi. Rus ve Türk İstiklal Marşlarının söylenmesiyle başlayan etkinlikte Rus öğrenciler ‘Silifke’nin Yoğurt’ türküsü eşliğinde çaldılar. ‘Hayat Bayram’ şarkısıyla devam eden gösterilerde öğrenciler 23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladılar. Rus öğrencilerin ellerinde Türk ve Rus bayrakları ve giydikleri ay yıldızlı tişörtler dikkat çekti.

Yöresel oyunların dolu dolu gösterildiği etkinlikte konuşan Okul Müdürü Fatma Yalçıntaş, “Böyle bir etkinlikte Rus çocukların oynadığı oyunlar çok beğenildi. Dünyanın kutladığı 23 Nisan’ı arkadaşlarımızla kutlamak bizim için ayrıcalıktı. Bugün 23 Nisan’ı okulumuzda kutluyoruz”Akkuyu Nükleer Santrali’nde görev yapan Rus vatandaşlarının çocukları eğitim görüyor. Hepsi Rus vatandaşlarımızın çocukları. Bu tıp bayramlarını öğrencilerimizin dilekleri ile kutluyoruz. Türk ve Rus çalışanlar olarak uyum içinde çalışıyoruz. Bize bu ortamı hazırladığı için ülkemle gurur duyuyorum. Bu kardeşlik devam etsin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu