Haber

Netanyahu: Operasyon uzun ve zor olacak

– Netanyahu: “Operasyon uzun ve zorlu olacak”

TEL AVIV – İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların devam edeceğini belirterek, “Operasyon uzun ve zorlu olacak. Biz buna hazırız.”

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 22’nci gününde de devam ediyor. İsrail, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki bombardımanını yoğunlaştırırken, gözler bölgeye yapılması planlanan kara operasyonuna çevrildi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu akşam düzenlediği basın toplantısında, dün gece yoğunlaşan hava saldırılarının ardından operasyonun ikinci aşamasına geçildiğini söyledi. İsrail’in amacının açık olduğunu belirten Netanyahu, “Amacımız Hamas’ın askeri ve idari birimlerini yok etmek ve rehineleri evlerine geri getirmektir.”

Kara harekâtının başlatılması kararının savaş kabinesi ve güvenlik kabinesi tarafından oybirliğiyle alındığını vurgulayan Netanyahu, “Komutanlarımız ve askerlerimiz arkalarında İsraillilerin olduğunu biliyor.”

İncil’den alıntı yaparak Amalekliler ile İsrailoğulları arasında yaşananları hatırlatan Netanyahu, “Hatırlıyoruz ve savaşıyoruz. Tek amacımız Hamas’ı yenerek topraklarımızda varlığımızı sağlamaktır.”

İsrail’in tüm insanlık için savaştığını belirten Netanyahu, “Batı ve Arap dünyasındaki müttefiklerimiz biliyor ki biz kazanamazsak sıra onlara gelecek.”

ABD, İngiltere, İtalya, Almanya, Hollanda, Yunanistan ve diğer ülke liderlerinin ziyaretlerine değinen Netanyahu, “Açık bir mesaj getirdiler. Sizi destekliyoruz ve zaferinizi bekliyoruz.”

Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki operasyonların uzun ve zorlu olacağını belirterek, “İlk aşama Kara Kuvvetlerimizin güvenli bir şekilde girmesine yardımcı olacak büyük bir hava operasyonunun düzenlenmesidir.” Netanyahu, “Kazanacak olan biziz” diyerek, “Yolculuğun henüz başındayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu