Haber

Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi’nin detaylarını paylaştı

ensonhaber.com

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Merkezin bankalar etabının açılışı 17 Nisan’da yapılacak.

Bakan Kurum, akıllı bina ve sıfır atık uygulamalarının finans merkezinde eksiksiz hizmet vereceğini söyledi.

İstanbul Finans Merkezi için geri sayım

organizasyon, “1.4 milyon metrekare ofis alanı var. Ofiste çalışan kardeşlerimizin hizmet alabileceği 100 bin metrekare alışveriş merkezi var.”söz konusu.

30 bin metrekarelik bir otelin varlığından bahseden Kurum, şunları söyledi: “26 bin 500 kapasiteli otoparkımız var. Yaklaşık 180 bin metrekare yeşil alan.”şeklinde konuştu.

100 bin kişi ağırlanabilir

Bakan Kurum, Kongre Merkezi’nin İstanbul’un tamamına hizmet edeceğini bildirdi. Hem çalışanları hem de gelecek misafirleri olmak üzere 100 bin kişiyi ağırlayabilecek.

Dünyaca ünlü markaları ağırlayacak

Ziyaretçilere hizmet verecek, dünyaca ünlü markaları ve finans kuruluşlarını merkezinde ağırlayacak.”Bunu söyleyen Kurum, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

Akademi ve araştırma merkezimiz İstanbul Finans Merkezimizde yer almaktadır. Finans departmanı kendi adına dünya standartlarında bir eğitim merkezi haline gelecek. Bu merkez sayesinde finans sektörünün ihtiyaçlarına ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik değerli çalışmaların yürütülmesine katkı sağlayacaktır.

10 bin 300 metrekare büyüklüğünde 2 bin 100 kişi kapasiteli kongre merkezi fiilen işlevini tam olarak yerine getirecek. En heyecan verici kültürel, sanatsal etkinlikler burada yapılacak. Konferanslar yapılacak.

5 yıldızlı 400 yataklı oteli var.

İstanbul Finans Merkezi’nde firmaların kendilerini tanıtacaklarına değinen Murat Kurum, şunları söyledi: “Finansın her türlü sorununun ve projesinin tartışıldığı bir merkez haline gelecek. Önemli seminerlere ev sahipliği yapacak.”dedi.

Merkez, 5 yıldızlı, 400 yatak kapasiteli oteli ile yurt dışından gelen misafirlerin ve bölge vatandaşlarının hizmet alabileceği konseptte tasarlandı.

“Dünya finans piyasalarının hizmetine sunacağız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, İnşallah iki gün içinde finans merkezimizi hem İstanbul’a hem de milletimize kazandırmış olacağız ve dünya finans piyasalarının hizmetine sunacağız.”dedi ve ekledi:

“Çok heyecanlıyız”

Tüm zamanların en beğenilen şehri İstanbul’umuz için çok değerli olduğunu düşündüğümüz bir proje. Çok heyecanlıyız. Yaklaşık 10 yıldır uğraştığımız 65 milyar liralık yatırım değeri var. 3 milyon 387 bin metrekare inşaat alanına sahip.

Gözden kaçırma İstanbul Finans Merkezi açılışa hazırlanıyor Haberin Detayları
Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi için tarih verdi Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu