Haber

Milli güreşçi Selçuk Can, Avrupa Şampiyonası’nda ‘çifte bayram’ yaşamak istiyor

Milli güreşçi Selçuk Can, Ramazan Bayramı’na denk gelen Avrupa Şampiyonası’nda hem bireysel hem de takım halinde başarıya imza atarak ülkesine “çifte bayram” yaşatmak istiyor.

Greko-Romen Güreş Milli Takımı’nda yer alan Can, 17-23 Nisan tarihlerinde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yapılacak Avrupa Şampiyonası için var gücüyle çalıştıklarını söyledi.

Takımın genel olarak iyi olduğunu ifade eden Can, “Geçen sene 13 yıl sonra dünya şampiyonu olmuş bir takımımız var. Genç ve güçlü bir takım. İnşallah hem bireysel hem de grup olarak şampiyon olmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası’ndayız. Gücümüz de var çok şükür. Takım olarak şampiyon olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“Tarihe efsanevi bir takım olarak geçmek istiyoruz”

72 kiloda mücadele edecek olan Can, şampiyonanın Ramazan Bayramı’na denk geldiğine dikkat çekti. söz konusu.

Geçen yıl Sırbistan’da dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatan Can, “Gerçekten şampiyon olup kemer almak istiyorum. Amacım dünya şampiyonu olmak.” ifadelerini kullandı.

Milli takımda yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Can, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Takımımızda yaşayan bir efsane var; İsk Kayaalp. Metehan Başar, Burhan Akbudak gibi yeni dünya şampiyonlarımız var.Grup olarak takım olarak güçlüyüz, inşallah efsane bir takım olarak tarihe geçmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu