Haber

Kocaeli’nin spor okulları 11 yaşında

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yetenekli öğrencilerin erken yaşlarda spora yönlendirilmesi için kurduğu Fiyatsız Spor Okulları, 2022-2023 öğretim yılı kış periyodunda de büyük ilgi görüyor. 2012-2013 öğretim yılından bugüne kadar Fiyatsız Spor Okulları kapsamında 11 yılda 226 binden fazla öğrenci sporla tanışırken Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın Spor Kenti Kocaeli vizyonuyla yeni devirde de 06-14 yaş kümesinde 41 binin üzerinde öğrenci sporla buluşacak.

Bu kapsamda Kocaeli’nin bir spor kenti olduğuna dikkat çeken Lider Büyükakın, geçen 11 yılda spor okullarından yüzbinlerce öğrencinin istifade ettiğinin altını çizdi. Lider Büyükakın “Sağlıklı yaşamanın temeli spordur. Kocaeli’nde milyonlarca liralık spor yatırımı yaptık. Spor tesislerinden açık alan futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu gibi spor tesisleri inşa ettik” halinde konuştu.

BÜYÜKAKIN: AİLELERİN DE REHABİLİTESİ

Ücretsiz Spor Okullarında engelli çocukların da spor eğitimi aldığını belirten Lider Büyükakın, “Engelli çocuklarımız spor okullarında sadece sportif aktiviteler değil ayrıca sosyal faaliyetlerde de bulunmaktadır. Böylece toplumsal farkındalığı artırmak, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, akranları ile ilişki kurabilecekleri sosyal ortamları yaratmak suretiyle toplumdaki engelli ayrımcılığı ile mücadele eden ailelerin çocuklarına destek verilirken, dolaylı olarak ailelerin de rehabilitesi sağlanmaktadır” tabirlerini kullandı.

Eğitimler sayesinde hem spor yapma imkânı bulduklarını hem de sosyalleşebildiklerini belirten ve sokakta olmak yerine boş vakitlerini verimli geçirdiklerini kaydeden öğrenciler kurslara katılmaktan büyük bir keyif aldıklarını söz etti. Spor Okulu öğrencileri ayrıyeten bu sayede kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını ve bu nedenle Lider Büyükakın’a teşekkür ederek, arkadaşlarına da spor okullarını tavsiye edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu