Haber

Kılıçdaroğlu’nun ‘dışarı çıkma’ uyarısına Şentop’tan yanıt: Kışkırtıcı

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, A Haber’de katıldığı programda 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim gecesi kazanması halinde dışarı çıkılmaması çağrısı üzerine Şentop, “İyi niyetli gibi görünse de provokatif açıklamalar. Bunu kim veriyorsa yanlış anlamıştır. 110’a yakın” dedi. seçimler yapıldı ve olgunlukla karşılandı.Seçim kutlamaları yapıldı ama makul” dedi.

“Benim görüşüm ilk turda tamamlanacak” diyen Şentop, “Bunu hem anket çalışmalarını hem de AK Parti’deki saha izlenimlerimi dikkate alarak söylüyorum.”

Şentop, “Biz bu seçimi kazandık ama YSK’ya güvenmiyor muyuz? Türkiye tamamen şeffaf bir süreç yürütüyor” diyecekler. İnançla şeffaf seçimler yapan bir ülkedir” dedi.

KILIÇDAROĞLU ‘SİLAHLI AJANSLAR SOKAKLARA ÇIKABİLİR’ DEDİ

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Seçim gecesi galip geldiğimizde kimse sokağa çıkmasın, neşe gösterisi yapmasın, herkes evinde otursun. Ertesi sabah rakamlar gelecek, bu hale gelecek.” açık ve YSK yetki vermek zorunda kalacak. Silahlı unsurlar sokağa çıksın. Buna izin vermeyecek ortamı yaratmak zorundayız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu