Haber

KENDİSİNE GÖRE KİŞİYİ HIRLIK İLE ÖLDÜRDÜ

ADANA’da Doğan Gülsün (42), uyandığında içki içtiği ve cep telefonunu bulamadığı Ömer Kılınç’ı (26) hırsızlıkla suçladı. Kılınç, konuyu görüşmek üzere bir hafta sonra görüştüğü Gülsün’ü tartışma sırasında tabancayla öldürdü. Kışlada saklanırken yakalanan Kılınç, tutuklandı.

Yüreğir ilçesine bağlı Dadaloğlu Mahallesi’nde oturan Doğan Gülsün, 5 Şubat gecesi mahalleden tanıdığı Ömer Kılınç ile evinde içki içip sohbet ettikten sonra yattı. Gülsün sabah uyandığında cep telefonunun olmadığını anlayınca Kılınç’ı hırsızlıkla suçladı. Taraflar daha sonra tartıştı. Gülsün ve Kılınç, 12 Şubat günü saat 18.30’da tekrar bir araya geldi. Çıkan tartışmada Ömer Kılınç, belinden çıkardığı tabancayla Doğan Gülsün’ü göğsünden vurarak kaçtı.

Silah seslerini duyan çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Gülsün, ambulansla yakınlardaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Göğsüne 3 kurşun isabet eden Doğan Gülsün kurtarılamadı.

Cinayet Masası ekipleri, zanlının boş bir kışlada saklandığını belirledi. Söz konusu adrese operasyon düzenleyen polis, Ömer Kılınç’ı yakalayarak gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Kılıç, beni telefonunu çalmakla suçladı. Ben böyle bir şey yapmadım. Tanıştığımızda bana tokat attı. Bana vurduğunu ve kaçtığını söyledi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ömer Kılınç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu