Haber

İzmir Büyükşehir Sma Hastalarına Umut Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, SMA’lı bebeklerin tedavisine destek amacıyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde dayanışma konseri düzenledi. Feridun Düzağaç’ın seslendirdiği konserin geliri SMA hastalarının tedavisinde kullanılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kalıtsal bir kas hastalığı olan Spinal Musküler Atrofi (SMA) hakkında farkındalık yaratmak ve İzmir’de yaşayan SMA’lı bebeklerin tedavisine destek olmak amacıyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Feridun Düzağaç ile dayanışma konserine ev sahipliği yaptı. Konsere İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay da katıldı. 1.530 kişinin bilet aldığı etkinliğin geliri, İzmir’deki SMA hastalarının tedavisi için bağışlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, “SMA’lı çocuklarımız için gösterdiğiniz dayanışma örneği, İzmir’in sosyalist ve birlikte yaşama kültürünün en üst düzeyde olduğu bir şehir olduğunu gösteriyor. Herkesin sağlık hizmetlerine eşit ve adil erişimi olmalıdır. Sağlık en önemli hakkımız Başkanımız Tunç Soyer ‘Başka Bir Hayat Mümkün’ diyor. Bunu mümkün kılmak için birlikte iyi şeyler yapmalıyız.”

Mustafa Özuslu, Feridun Düzağaç’a barışı simgeleyen zeytin fidanı hediye etti.

Feridun Düzağaç ise teknoloji ve bağlantı çağında korkunç örneklerin tam tersi yönde açığa çıktığını belirterek, “İyilik ve dayanışmadan yana olduğunuz için önünüzde saygıyla eğiliyorum” dedi.

SMA hastalarına gen tedavisinin maliyetinin çok yüksek olması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Umut Olun” diyerek temmuz ayında bizizmir.com’da düzenlediği dayanışma kampanyasıyla tedavi bekleyen SMA’lı çocukları ve onlara yardım etmek isteyenleri buluşturdu. Hayat Ol”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu