Haber

İspanyol kadın dağcı 500 gün mağarada yalnız yaşadı

İspanyol Flamin, Granada bilim adamlarının yaptığı bir deney için 21 Kasım 2021’de ülkenin güneyindeki bir mağarada yaşamına başladı. Yaklaşık 2 yıl sonra dişi dağcı bugün mağaradan çıktı.

Bu arada İspanyol haber ajansı Efe, yananteknik bir sorundan dolayı 300 Ertesi gün, deneyi geçici olarak durdurması ve mağarayı sekiz gün boyunca terk etmesi gerektiğini açıkladı. Efe, kadın dağcının 8 gün çadırda kaldığını ancak sorun çözülene kadar kimseyle konuşmadığını ve mağaraya geri döndüğünü belirtti. AP, bu konu hakkında bilgi almak için Flamin veya grubuyla iletişime geçme girişiminin başarısız olduğunu bildirdi.

Ancak projenin başladığı 14 Nisan’da gün ortasında 509 gün olduğu dikkate alındığında, dağcının sekiz gün ortasında en az 500 gün yer altında kaldığına şüphe olmadığı belirtildi. İtalyan Maurizio Montalbini, 1987 yılında bir mağarada 210 gün geçirerek bu alanda ilk kez dünya rekoru kırdı.

İnternet aramalarına göre, resmi olarak teyit edilmemiş olsa da bir Sırp vatandaşının 2016 yılında 460 günden fazla yer altında kaldığı bilgisi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu