Haber

İlyas Salman milletvekili adayı mı? İlyas Salman hangi partiden milletvekili adayı oldu?

Seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler ünlü isimleri de yanlarına çekmeye çalışıyor. Son haberlerYeşilçam efsanesi İlyas Salman Salman’dan geldi merak edilen soruyu sosyal medyada yayınladığı video ile yanıtladı. Peki hayranları tarafından merak edilen İlyas Salman milletvekili adayı oldu mu? Sorusu cevaplandı. Peki İlyas Salman milletvekili adayı oldu mu? İlyas Salman hangi partiden milletvekili adayı oldu?

İLYAS SALMAN PARLAMENTO ADAYI MIYDI?

Salman, Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) İstanbul Milletvekili adayıydı. Sanatçı İlyas Salman’ın adaylığını açıklayan fotoğrafı TKP’nin sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Videoda adaylığını anlatan Salman, “Descartes yüzlerce yıl önce ‘İnsan düşünen bir hayvandır’ demişti. Descartes çok geç düşünür. 21. yüzyılda insan seçim yapmayı bilen bir hayvan. Bence: Dünyanın en nahoş şeyi gizli fikirdir.Para gizli de olsa kokar ama gizli fikir kadar pis kokmaz.Kabire götürülen niyetin kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi’nden adaylığımı koydum.Size tek bir söz söyleyebilirim: Saray dalkavuğu olmayacağım, halkın soytarı olacağım.Söz!” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu