Haber

Evde Bakım Yardımı Ödemeleri Arttı

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Temmuz ayında memur maaş katsayısına göre yapılan artışla ‘Evde Bakım Yardımı’nın 4 bin 336 TL’den 5 bin 97 TL’ye çıkarıldığını ve yatırıldığını açıkladı. yararlanıcıların hesaplarında.

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Temmuz ayı ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemelerinin kademeli olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başladığını duyurdu. Memur maaş katsayısına göre yapılan zam ile ödemelerin 4 bin 336 TL’den 5 bin 97 TL’ye çıkarıldığını belirten Göktaş, “Yeni düzenleme ile ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemelerini devlet memurlarına yatırmaya başladık. “Bu ay tam bağımlı 568 bin vatandaşımızın yakınlarına toplam 2,8 milyar TL ‘Evde Bakım Yardımı’ ödedik.

‘OCAK-TEMMUZ DÖNEMİNDE 17.4 MİLYAR TL ÖDEME YAPILDI’

Engelli bireylerin aile temelli bakımlarının desteklenmesi düşüncesiyle 2006 yılında ‘Evde Bakım Yardımı’nın başlatıldığına işaret eden Göktaş, “Bakanlık olarak engelli bireylere yönelik hak temelli bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşabilmeleri için Adil ve adil sosyal hizmet modelleriyle toplumun her bireyine ulaşmaya çalışıyoruz. Kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonumuz çerçevesinde; 2023 yılı Ocak-Temmuz döneminde vatandaşlarımıza toplam 17.4 milyar TL ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemesi yapılmıştır.”

habersavur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu