Haber

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, TRT’de seçim konuşması yaptı

Cumhurbaşkanlığı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi propaganda konuşmalarını çarşamba akşamı TRT’de yaptılar.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde seçmenden kendisine bir kez daha destek vermesini istedi.

Erdoğan, “Ülkemizin 14 Mayıs demokrasi şöleninde emeği geçen, hangi adaya veya partiye oy verirse versin, yurt içinde ve yurt dışında emeği geçen her vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek 27 milyonu aşkın oyla yüzde 49,5 oyla en yakın rakibimizin 2 milyon 539 bin önünde.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanFotoğraf: ANKA

Pazar günü bir kez daha sandık başına gideceklerini belirten Erdoğan, “28 Mayıs’ta sizleri bir kez daha iradenize sahip çıkmaya davet ediyorum. Asrın haberlerini açıklayacağımız bir seçim yaşayacağımıza yürekten inanıyorum. Türkiye’nin tüm dünyaya hem katılım hem de destek açısından rekor oranlarıyla… Bu süreçte rakibimiz CHP Genel Başkanı’nın ülkemizin ve milletimizin geleceği için söyleyecek sözü olmadığını tüm netliğiyle gördük. sandıktan çıkan açıklama ise şöyle: Ülkenin yönetimini adaya teslim etmeyeceğini açıkça ifade etti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a davet

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında rakibi Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha TRT’de birlikte programa davet etti.


Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal KılıçdaroğluFoto: ANKA

Kılıçdaroğlu, “Size devlet televizyonu TRT’den sesleniyorum” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gelin korkmayın, ikimiz de özel meydana çıkalım. TRT’de, devlet televizyonunda istediğiniz gazetecilerin sorularını cevaplayalım. İsterseniz halk da soru sorsun. Siz, çağırtan sizsiniz.” kendin reis sen dünya lideri kemal beyden çekinme herhalde karşıma çık kim derdini bilir kim çözer kimler bu vatanı sever görsün milletimiz gelsin gelsin karar vermek.”

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Değerli halkım, Erdoğan önümde durmaya cesaret edemez. Çünkü PKK ile masaya oturup gizli pazarlıklar yürütenin kendisi olduğunu çok iyi biliyor. Bize kumpas kuranlara yol veren odur. yiğit ordu. ordunun kozmik odasını milletin namusu olan teröristlere açan odur. milyonlarca düzensiz göçmeni ülkemize kasten sokan odur. gizliden gizliye vatandaşlık satanlardır. Yabancıya barınma karşılığı… Milletin evladını mülteciye çeviren, bırakın konut arabasını kirasını bile ödeyemeyecek hale getiren o, biliyor ama ne yazık ki size bu gerçekleri göstermiyor. TRT.Bu konuşmayı TRT istediği için değil, kanunen gerekli olduğu için yayınlıyorlar.Benim güzel halkım görün, tanıyın, bu ülkeyi, bu milleti kimin sevdiğini bilin.”

ANKA/TY,BO

aslanapaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu