Haber

Erciyes Kayak Merkezi’nde Sömestr Tatili Yoğun

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde yarıyıl tatili telaşı başladı.

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde ziyaretçi yoğunluğu başladı. Kar kalınlığının 110 santimetreye ulaştığı Erciyes’te pistlerin açılmasıyla birlikte kayak tutkunları da kayak yapmaya başladı. Okullar yarıyıl tatiline girerken kent dışından karın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar çocuklarıyla birlikte Erciyes’e akın etti.

Ailesiyle birlikte Ankara’dan Erciyes’e gelen Seda Aytaç, “Ankara’dan kalabalık bir grup olarak geldik. Hepimiz çocuklarımızla geldik. Yarıyıl tatilini burada geçireceğiz. Birkaç gün kalıp sonra döneceğiz. 5 yıldır Erciyes’e gitmiyordum ama 5 yıl sonra geri döndüm.” Daha önce düzenli olarak geliyordum. Burayı seçmemizin ilk nedeni Ankara’ya ulaşımın çok kolay olmasıdır. Şarkı yelpazesinin çok geniş olduğunu düşünüyorum. Burayı seviyoruz, çevreyi de seviyoruz. Ve bildiğimiz ve alıştığımız parçalar. Erciyes’i daha güvenli buluyoruz, rahat oluyor. Herkesi buraya bekliyoruz, pistler çok güzel, insanlar yardımsever ve diğer kayak merkezlerine göre daha ekonomik. Ski-Pass daha uygun” dedi.

Ankara’da tatil acentası işleten Taha Osmanbaş, “Her hafta kışın Erciyes’e geliyoruz. Yine bu hafta bir grup ve 2 otobüsle Erciyes’i seçtik. Erciyes’i seçmemizin en büyük nedenlerinden biri de pistlerin uzunluğu ve pistlerin birbirine bağlantısı.” yapı. Önceki yıllarda 34 olan pist sayısının bu yıl yaklaşık 43’e çıktığını biliyorum. Ancak tesislerin, fiyatların ve Ski-Pass fiyatlarının oldukça uygun olması nedeniyle diğer pistlere göre daha yoğun olarak Erciyes’i tercih ediyoruz. Sömestr başladı ve biz de artık en yoğun olduğumuz kış turizmi dönemine girdik. Sömestr döneminde okullar kapalı olduğundan aileler kış tatili için Erciyes’i tercih ediyor, dönem içerisinde de Ankara’da yapılacak fazla ekstra bir şey olmadığından genellikle buraya geliyoruz. Yaklaşık 6 yıldır buraya geliyorum ve Erciyes bizim hizmetimiz. Kalite açısından en çok bu işletmeden memnun olduğumuzu söyleyebilirim çünkü dediğim gibi ekipman kalitesi, fiyat-performans ve ulaşım var. Dağa çıkmak bile diğer dağlara göre çok daha kolaydır. Kişisel araç ya da otobüs kullanarak her iki türlü yolu da rahatlıkla açabiliyorlar, buzlanma vs olmadan, özel jelleri var sanırım. O yüzden Erciyes’teyiz” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu