Haber

Emeklilere yüzde 5 ek zamla ilgili CHP lideri Özgür Özel’den ilk sözler

CHP Genel Başkanı Özel, emeklilere yönelik yüzde 5’lik ek zamla ilgili olarak, “Tayyip Erdoğan 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ ilan etti. Ancak emeklileri açlığa mahkûm etti. Erdoğan’ın açıkladığı ek artış da bu seviyenin üzerinde yetersiz. En düşük emekli maaşı artırıldı.Emekliler “Biz buna mahkum olamayız. En düşük emekli maaşı asgari ücret olmalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yüzde 5 oranında ilave zam yapılacağını duyurdu. İlave artışla birlikte asgari emekli maaşı 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye çıktı.

ÖZEL: EMEKLİLER BU KAPSAMDA DEĞERLENDİRİLMEZ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı emeklilere yönelik yüzde 5’lik ek zamla ilgili paylaşımda bulundu.

Asgari emekli maaşının 10 bin lira olduğuna değinen Özel, “Tayyip Erdoğan 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ ilan etti. Ancak emeklileri açlığa mahkûm etti. Erdoğan’ın açıkladığı ek zam da bu seviye için yetersiz. Asgari emekli maaşını artırdı. Emekliler buna tepki gösterdi.” “Mahkum edilemez. En düşük emekli maaşı asgari ücret olmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu