Haber

Düsseldorf’ta Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı Filistin’e destek yürüyüşünde, “Çocuklar ölürken değil uyurken sessiz olun” yazılı pankartlar açıldı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları yoğunlaşmaya devam ederken, İsrail tüm dünyada protesto ediliyor. Almanya’nın Düsseldorf kentinde binlerce gösterici Filistin’e destek yürüyüşü düzenledi. Gazze’deki saldırıları protesto etmek için bir araya gelen binlerce Filistinli, yürüyüşün ardından düzenlenen mitingde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmasını talep etti. Konuşmacılar Alman hükümetini İsrail’e verdiği destek nedeniyle eleştirdi ve uluslararası toplumun daha duyarlı olmasını istedi.

Daha sonra sessiz yürüyüş düzenleyen göstericiler, ağızlarını bantlayarak, “Özgür Filistin”, “Çocuklar ölürken değil uyurken susun”, “Gazze’ye özgürlük” ve “Savaşı durdurun” yazılı pankart ve pankartlar taşıdı. . Gösteri başlamadan önce bazı pankartlar sakıncalı olduğu gerekçesiyle polis tarafından toplandı.

Protestoya Filistinlilerin yanı sıra Türkler, Almanlar ve birçok farklı milletten insan katıldı. Gösteride Filistin bayrağının yanı sıra çok sayıda Türk bayrağı da taşındı. Şiddetli yağmura rağmen protesto gösterisine katılımın yoğun olduğu gözlendi. Yüzlerce polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteri için birçok yol trafiğe kapatıldı. – DÜSSELDORF

haberelmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu