Haber

Deprem için hazırlanan kaptanlık bandını takmayan Duşan Tadiç olayla ilgili açıklama yaptı.

Ülkemizde yaşanan depremlerin ardından yurt dışındaki futbol kulüpleri de gerek maddi gerekse manevi olarak Türkiye’nin yanında olduklarını ifade ettiler. Hollanda Erevidse Ligi’ndeki kadrolar, sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için maçlara özel hazırlanan kaptan kasetleriyle oynadı. Bu farkındalığı desteklemeyen tek kulüp ise Ajax oldu. Sosyal medyadan gelen yansımaların ardından Ajax’ın takım kaptanı Dusan Tadic, sosyal medyadan bir mesaj yayınladı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından spor dünyasının tüm takımları ülkemiz için seferber oldu. Maddi ve manevi destek sağlayan kulüpler, maçlar öncesi saygı duruşunda bulundu.

Hollanda profesyonel liglerinde efor sarf eden gruplar, sarsıntı üzerine bahis oynayan özel olarak hazırlanmış kaptanlık bandolarıyla çıktı.

Bu farkındalığı desteklemeyen tek kulüp ise Ajax oldu. Ajax, hafta sonu RKC Waalwijk ile karşılaşacakları maçta depreme hazırlanan kaptan bandosunu takmamayı tercih etti.

Ajax’ın bu kararı sosyal medyada birçok kullanıcıdan tepki gördü. Takım kaptanı Dusan Tadiç, tepkilerin ardından sosyal medya hesabı Twitter’da bir paylaşımda bulundu.

34 yaşındaki futbolcu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi ⬇️

“Türkiye ve Suriye’deki depremler beni derinden sarstı. Kalbim, bu trajedide sevdiklerini kaybeden insanlarla ve her şekilde etkilenenlerle birlikte.

Bir dönem ülkemizde Galatasaray forması giyen Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder, bunun kulüp kararı olduğunu söyledi.

Sniejder yaptığı açıklamada ‘Bu iyi bir kampanya. Herkes bu bantları giydi ve kaptanlar da formalarını bağışladı. Bunların tamamı kampanyaya gidecek ve hafta sonunda açık artırma yapılacak. Yalnızca Ajax başka bir bant yükledi. Sanırım kendi kampanyaları var. Ne düşündüler bilmiyorum ama kaseti takmak istemeyen Tadic değildi, kulüp kararıyla taktılar’sözlerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu