Haber

Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta: Yürüyüşümüze devam etmek istiyoruz, bir an önce toparlanmamız lazım

Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Yürüyüşümüze devam etmek istiyoruz, bir an önce toparlanmamız lazım.”

Trendyol 1. Lig’in 21. haftasında Çorum FK, Gençlerbirliği ile deplasmanda golsüz berabere kaldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çorum FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, her iki takım için de zorluk ve çaba gerektiren bir maç olduğunu belirterek, “Hafta başından beri bunu varsayıyorduk ve bunu sizlerle paylaştık. oyuncularımız. Yakaladığımız yükselen bir trend var, bunu sürdürmek istedik. Kazanma alışkanlığını sürdüren Çorum FK olarak yolumuza devam etmek istedik. Maça da bununla geldik. Maçın hem Gençlerbirliği açısından olumlu yönleri vardı, hem 90 dakikada mağlup olmanız, hem de bizim için olumlu yönleri vardı ama özellikle 45 ve 58’deki kırmızı kartlar. ta ki teslim olduğumuz dakikaya kadar ve kendimizi oradan çözülebilecek durumların içinde bulduk” dedi.

“Bir an önce toparlanmalıyız”

58. dakikada kırmızı kart görmelerine rağmen oynamaya çalıştıklarını belirten Özbalta, “Ama elbette günümüz futbolunda her takımın 10-11 oynaması kolay değil. Bu çok büyük bir organizasyon. kulüpler bunu yapabilir. Yani 10’dan 11’e kadar. Uzatmalarla.” Birlikte 37 dakikalık bir bölümdü. Oyuncular oyunu nasıl sürdüreceklerini gerçekten biliyorlardı. Topun tekrar nasıl pas atılacağını da biliyorlardı. Biz de pozisyon aradık ama ararken doğal olarak birkaç değişiklik yaptık. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ankara’ya gelen Çorum FK taraftarına da teşekkür ediyorum. “Çorumlu var, onlara çok teşekkür ediyorum. Yani gelip bizi desteklediler. Biz de bu hafta maç kazanmak istiyorduk ama dediğim gibi kart planlarımızı bozar, futbolda bunlar. Biz istiyoruz. Yürüyüşümüze devam etmek için hızla toparlanmamız gerekiyor” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu