Haber

Çantasını otobüs durağında unutmuş. Çalındığını zanneden gözü yaşlı kadın, güvenlik kamerasını izleyince gerçeği öğrendi.

Tokat’ta 65 yaşındaki Munise Benli diyetisyene giderken çantasını otobüs durağında unuttu. Yakındaki bir restoranın güvenlik kameralarını inceleyen Benli, çantasını bulan gençler için dua etti.
Tokat’ın Mahmutpaşa İlçesi’nde yatalak annesiyle birlikte yaşayan 65 yaşındaki Munise Benli, diyetisyene gitmek için otobüse bindi. Duraktaki koltuğuna oturarak raporlarını hazırlayan Benli, çantasını durakta unuttu. 200 metre ötedeki diyetisyenin yanına giden Benli, çantasının yanında olmadığını anlayınca otobüsten indiği durağa geri döndü. Benli, 2 dakika içinde çantasının otobüs durağından alındığını görünce polis ekiplerine haber verdi. Benli, çantasındaki banka ve kredi kartlarını iptal ederek, nüfus cüzdanını almak için devlet dairesine gitti. Diyetisyene vereceği para ve kira parasının bulunduğu çantayı kaybeden Munise Teyze, durumu yeğenine anlatarak yardım istedi. Yeğeniyle birlikte çantasını unuttuğu otobüs durağına giderek çevredeki işletmelerin güvenlik kameralarını izleyen Benli, gördüklerini görünce duygusal anlar yaşadı. Kayıtta, sokakta yürüyen iki gencin, çantayı koltuktan alıp durağın arkasındaki bir işletmeye verdikleri görüldü. Benli, kafeye giderek çantasını aldı ve sımsıkı sarıldığı çantasını bulan gençlere dua etti.
Diyetisyene gitmek için evden çıktığını belirten Munise Benli, “Minibüsten indim. Otobüs durağına yaklaşık 200 metre kadar gidip geri döndüm. Diyetisyene gidiyordum. Diyetisyene para verecektim. Diyetisyen.Otobüs durağına oturduğumda diyetisyene vereceğim raporları aldım.Çantamı otobüs durağında bıraktım.Diyetisyene gittim ve fark ettim, hemen geri döndüm ama çantayı bulamadım. ” “İçinde kimliğim, kredi kartlarım, maaş kartım ve bir miktar param vardı. Bunu bulan kişiden polise getirmesini rica ediyorum. Ben dulum, fakir bir kadınım. Allah sizden razı olsun. Allah elinizdekileri çevirsin. Altın. Yeğenimle çantayı aramak için otobüs durağına geldim. Kafeye bırakmışlar” dedi. – tokat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu