Ekonomi

BUSMEK ‘Dönüşüm’ temalı stant açıldı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulan stantta, kursiyer ve eğitmenler tarafından yapılan el işlerinden örnekler ve geri dönüşümlü malzemelerle yapılan eserler yer alıyor.

Fuarın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, standın her yıl farklı temalarla düzenlendiğini söyledi.

Dönüşüm temasının başka bir değerinin daha olduğuna işaret eden Aktaş, kaynakların israf edilmemesi gerektiğine değindi.

Suyun idareli kullanılması gerektiğini vurgulayan Aktaş, şöyle konuştu:

“Artık gerçekten büyük bir şehir olduk. Bundan şikayetçi değiliz ve her geçen yıl büyüyoruz. Kaynaklarımız eskisi kadar bol değil. O yüzden elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Bu yüzden dönüşüm çalışmasının çok kıymetli ve kıymetli olduğunu biliyorum” diyen kursiyerlerimiz ve bu konuyla ilgili çok güzel uygulamalara imza atan kardeşlerimiz. Yani ‘işe yaramaz’ olduğunu düşündüğümüz ve çöpe attığımız birçok şeyi ekonomiye dönüştürmek ve tekrar kullanabilmek bizim elimizde. Bu yüzden dönüşüm konusunu her yönüyle çok daha fazla ele almak zorundayız.”

11 Haziran’a kadar açık kalacak olan stant boyunca ziyaretçiler, fuar alanında her gün farklı atölyelerle farklı şubeleri deneyimleme fırsatı bulacak.

Çalıştaya katılmak isteyenler busmek.bursa.bel.tr adresindeki online başvuru bölümünden kayıt yaptırabilirler.

Serginin açılışına İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu