Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı: Açılışta hangi hisseler öne çıktı?

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,21 artışla 8.514,47 puandan başladı.

BIST 100 dün gün içinde 8.577,35 puana yükselerek yeni bir rekor kırsa da kapanışta günlük %0,26 artışla 8.496,66 puana düşerek kapanış rekorunu kıramadı. Pozitif açılışın ardından pozitif trend devam ederken, endeks an itibariyle %1’in üzerinde fiyat kârına ulaşarak zirve seviyesini 8.600 puan bandına taşıdı.

BIST 100’de yer alan hisse senetlerinden 53’ü dün değer kazanırken, 41 hisse ise değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 99,1 milyar TL olurken, bu işlem hacmi toplam hacmin %66,2’sini oluşturdu.

  • Yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile erişin. %60 indirim fırsatı 5 Şubat’a kadar uzatıldı! 2 yıllık abonelik INVTROZEL2 kodunu kullanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Açılışta öne çıkan şubeler; %1 bandında yükseliyor bilişim, Emlak, TekstilVe petrokimya olmuş. İlk süreçlerde faktoringVe sigortaBölümleri eksi yönde hareket ediyordu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında ilk dönemlerde en çok yükseliş gösteren hisse senetleri; MIATK, IZENR, TATEN, TKFENVe KAYSEolmuş.

BIST 100’de güne olumsuz başlayan hisseler EUPWR, AKFYE, ENJSA, NOMİNAL OLARAKVe FROTOolmuş.

Borsa İstanbulkarşısında AVHOL, SNPAM’i, PRKAB, YGYOHisseleri güne tavan fiyattan başladı. SELGDVe KBORUGünün baz fiyatından başlayarak en çok düşen hisseler oldu.

InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Kadar Uzatıldı!

InvestingPro ile borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A Kodu kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu