Haber

Antakya EXPO alanına oyun parkı ve kütüphane eklendi

Hatay’ın depremle sarsılan Antakya ilçesindeki EXPO alanına oyun parkı ve kütüphane sağlıyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde 11 il arasında en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Depremin yaralarını sarmak için Hatay Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli STK’ların ortak çalışmaları aralıksız devam ediyor. Hataylı vatandaşların ve çocukların sosyalleşmesi ve hayata daha hızlı uyum sağlaması için çok sayıda kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşu ile toplantılar yapıldığı belirtildi. Elimsende Derneği ve Kansersiz Yaşam Derneği tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlanan konteynerde, EXPO alanına kurulacak 4-6 yaş arası çocuklar için sosyal faaliyetlerin yapılacağı ve çok sayıda oyun alanı oluşturulacağı belirtildi.

Ayrıca alanda kurslara devam edemeyen ve maddi sıkıntı yaşayan tüm çocuklar için kütüphane kurulacağı ve dileyen herkesin bu hizmetlerden yararlanabileceği kaydedildi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emine Atmaca, Hatay’ı bu zor günlerde yalnız bırakmayan, özellikle çocukların eğitimi ve onlara değerli alanlar kazandıran derneklere teşekkür etti. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu